user_mobilelogo

Zgodnie z obietnicą L.U.C-a i PPA: powtazramy przerwany podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej Koncert Przekrojowy - Jeden na STO LECIE. Zapraszamy do Teatru Muzycznego Capitol 26 czerwca 2014 o godz. 20. Bilety z koncertu na PPA zachowują ważność na nową datę, w kasie Capitolu będzie też dostępna ograniczona ilość wejściówek w cenie 25 zł.

 

29 / 30 marca 2014

Już dzisiejszego, sobotniego wieczoru zapraszamy do słuchania Radia Wrocław - audycja Grzegorza Chojnowskiego na żywo z foyer Teatru Polskiego, między Koncertami Galowymi. Gośćmi audycji będą m.in.: Agata Duda-Gracz, reżyser Gali, obaj szefowie PPA, ustępujący Konrad Imiela i nowy - Cezary Studniak, Marek Kocot z jury OFF, Jacek Bończyk, Natalia Sikora, Magda kumorek i Piotr Dziubek, laureatki Konkursu, dziennikarze - a być może również aktorzy Gali, obecni na foyer i wchodzący w interakcje z publicznością. Jak to w programie na żywo - wiele się zdarzyć może, więc warto słuchać. Radio Wrocław - sobota 29 marca od 19 do 21.

A w niedzielnej audycji Baszki Marcinik - czyli w Magazynie Bardzo Kulturalnym - obaj szefowie PPA, ustępujący Konrad Imiela i nowy - Cezary Studniak. Rozmowa na żywo z Wrocławia, tym razem z bufetu Teatru Polskiego, między niedzielnymi koncertami galowymi. Co prawda Cezi w Gali wciela się w Depresyjnego Anioła Stróża, ale znając Cezarego możemy być pewni, że tej akurat roli nie potraktuje jako credo artystycznego swej przyszłej funkcji. Ani też jako motta audycji. Zapraszamy, słuchajcie Radia Wrocław w sobotę 29 marca o 19, a Trójki w niedzielę 30 marca o godzinie 19.

29 marca 2014

Ostatnia sobota Przeglądu to jak zawsze dzień Koncertu Galowego. W tym roku na PPA powróciła Agata Duda-Gracz, która zaprosiła do współpracy ponadtrzydziestoosobowy zespół aktorów z całej Polski. Wielka płyta 1972-2018. Bardzo drogi koncert z okazji pięćdziesiątej ósmej rocznicy taniego budownictwa mieszkaniowego to historia mieszkańców osiedlowego bloku, opowiedziana poprzez ponad 40 piosenek, doskonale znanych rodakom znad Wisły. Panopticum typów, powołanych do życia przez Agatę Dudę-Gracz, jest barwne, komiczne, trochę smutne i trochę straszne zarazem - jak każde blokowisko, kiedy lepiej mu się przyjrzeć.

Galę zagramy jeszcze dwa razy w niedzielę. Spektakl rejestruje Telewizja Polska, będzie emitowany na antenie TVP 2.

Dziś jeszcze koncert Piosenka aktorska... "i inne demony" - o godz. 17 w Imparcie. Bogusław Sobczuk zaprosił uzdolnionych, młodych ludzi, którzy, oprócz tego, że studiują (informatyka, muzyka, prawo, aktorstwo), także śpiewają - jak ludzie wolni, to co i jak lubią, co im w duszach gra, co im podpowiadają ich muzy i ich „demony”. A podpowiadają im chyba nie najgorzej, bo zdobyli nagrody na najważniejszych polskich festiwalach piosenki - z Grand Prix PPA włącznie!

 

29 marca 2014

Na wczorajszym Koncercie Finałowym, na scenie, w obecności prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza (oraz publiczności - na widowni Capitolu i oglądającej transmisję w TVP Kultura), Konrad Imiela przekazał dyrekcję artystyczną Przeglądu Cezaremu Studniakowi. Od 36. edycji PPA mamy więc nowego szefa. Cezary Studniak - aktor, reżyser, muzyk, scenarzysta, a także członek Rady Artystycznej PPA -  jest wychowankiem Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, aktorem tego teatru był w latach 1997-2002. W zespole Capitolu jest od 2003 roku. W swoim dorobku ma wiele świetnych ról teatralne i autorskich spektakli muzycznych, realizowanych także na PPA. Ostatnio można oglądać go na Scenie Ciśnień w Capitolu w roli Serge'a Gainsbourga w autorskim spektaklu Kocham cię. Ja ciebie też nie. 

 

Decyzją Jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki w składzie: Katarzyna Groniec i Mariusz Kiljan – aktorzy i wokaliści, Włodek Pawlik – kompozytor i pianista, Wojciech Kępczyński – twórca przedstawień muzycznych, dyrektor warszawskiego Teatru Muzycznego Roma, oraz Jacek Sieradzki (w zastępstwie Agnieszki Glińskiej, nieobecnej z powodów zdrowotnych)

Grand Prix 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej – Tukana Złotego oraz 20 tys. zł – otrzymała Irena Melcer. Nagrodę wręczyli: Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, i Konrad Imiela, dyrektor artystyczny PPA.

final nagrody

Czytaj więcej...

28 marca 2014

Znamy werdykt Kapituły im. Aleksandra Bardiniego.

- Tegoroczny Dyplom Mistrzowski i statuetkę Tukana Kapituła postanowiła przyznać Panu Samborowi Dudzińskiemu: za całokształt dorobku artystycznego, aktorskiego, wokalnego i kompozytorskiego, podkreślając szczególnie jakość i znaczenie spektaklu "Król Dawid - Live!", który miał premierę na Scenie Ciśnień Teatru Muzycznego Capitol podczas tegorocznego Przeglądu Piosenki Aktorskiej - powiedział przewodniczący Kapituły, Roman Kołakowski.

Nagroda zostanie wręczona dziś wieczorem podczas Koncertu Finałowego w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Czytaj więcej...

27 marca 2014

W czasie PPA śpimy mniej. Są po temu istotne powody, na przykład dzisiejszy: Trójka pod Księżycem. W audycji Baszki Marcinik na żywo z Wrocławia porozmawiają o Przeglądzie - dyrektor artystyczny PPA, Konrad Imiela, Sambor Dudziński, który zagra w czasie audycji na duduku jak biblijny król Dawid, w którego wcielał się parę dni temu na Scenie Ciśnień, i Krzysztof Mieszkowski, dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu, zasiadający w Radzie Artystycznej PPA.

Zapraszamy do słuchania Programu III Polskiego Radia od północy do drugiej nad ranem...

ppa przegląd piosenki aktorskiej trójka

28 marca 2014

Dla bywalców Przeglądu Piosenki Aktorskiej rzecz jest oczywista, to najbardziej emocjonujący dzień naszego festiwalu - przed nami Koncert Finałowy, złożony z dwóch części. A zatem - najważniejszy moment w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki, czyli koncert finalistek i Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz w reż. Jacka Bończyka. 

Koncert Finałowy 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej rejestruje Telewizja Polska. I część – koncert finalistek – już dziś, na żywo w TVP Kultura o godz. 22.05, emisja II części – Total Niemen, czyli o czym trąbodzwonisz – w niedzielę 30 marca o godz. 22.50 w TVP 2.

Werdykt jury Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki oraz jury konkursu Nurtu OFF poznamy po zakończeniu drugiego Koncertu.

Czytaj więcej...

27 marca 2014

Dziś gwiazda festiwalu: Nina Hagen. Pierwsza Dama co najmniej kilku odmian rocka, w rewelacyjnej formie artystycznej, pełna punkowej energii - 20.00 na scenie Impartu.

Wcześniej na Scenie Ciśnień w Capitolu Jacek Bończyk po raz drugi zagra i zaśpiewa swoje Resume z wątkiem kosmicznym.

Czytaj więcej...

W trakcie wczorajszego koncertu w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej Łukasz L.U.C Rostkowski uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Po 30 minutach koncertu spadł do zapadni sceny. Nie stracił przytomności. 

Co więcej, po otrząśnięciu się z pierwszego szoku chciał kontynuować koncert, podobnie jak to uczynił po wypadku kilka tygodni wcześniej, który wydarzył się na planie jego najnowszego teledysku. W trakcie ujęć do utworu „Dziękuję” pochodzącego z antologii PRZEKRÓJ L.U.C połamał sobie rękę oraz poranił mocno szczękę, na którą założono kilka szwów.

Czytaj więcej...

ppa przegląd piosenki aktorskiej